SORUMLU OYUN

Türkiye’nin en çok kupon yapılan sitesi, şans oyunlarının güvenilir ve yenilikçi adresi olarak keyifli ve heyecanlı hizmetler sunarken sosyal sorumluluklarımızın da farkındayız.

Sorumlu Oyunun İlkeleri – Sorumlu Oyun Davranışları

Oyunları eğlence olarak görebilmek ve bu amaçla hareket etmek oyuncuların en büyük özelliği ve ihtiyacıdır. Fakat bir kısım oyuncu için şans oyunları bazı durumlarda sorun teşkil edebilmektedir. Bu risklere önceden dikkat çekerek oyuncularımızın olası sorunlar yaşamasının önüne geçmelerini sağlamak isteriz.

Her üye, sadece kendi adına ve TCKN'si ile uyumlu kendisine ait açmış olduğu üyelik hesabını kullanabilir. Üyenin, bir başkası adına ve hesabına açılmış olan üyelik hesabını kullanıyor olduğunun herhangi bir şekilde tespiti halinde, Nesine.com ilgili hesap üzerinde uygun gördüğü aksiyonları alma hakkına sahiptir.

18 Yaşın Altındakiler

Çocukları ve 18 yaş altı gençleri koruma sorumluluğunun bilincindeyiz. Hiçbir koşulda 18 yaş altı bir bireyin sitemize üye olması mümkün değildir. Aynı şekilde tüm ebeveynlerin de bu sorumluluğu paylaşmasını bekliyoruz.

Eğer sitemizde 18 yaş üzeri farklı bir kullanıcının hesabını kullanan ve 18 yaşın altında bir oyuncu tanıyorsanız tıklayarak! bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorunlu Değil Sorumlu Oyuncu

Oyuncuların kontrollü ve ekonomik olanakları çerçevesinde oyun oynamalarında herhangi bir sakınca yoktur. Bazı oyuncular için oyun bağımlılığı ciddi problemlere yol açabilmektedir.

Özellikle belirtmek istiyoruz ki; bu konuya ilişkin tespitler yalnızca konusunda uzman ve eğitimli hekimler tarafından yapılabilir. Biz sadece durumunuzu ve davranışlarınızı analiz etmenize yarayan bilgiler sunmakta ve bazı hatırlatmalar yapmaktayız.

Aşağıda belirteceğimiz durumların en az birkaç tanesini yaşıyor olmanız durumunda profesyonel destek almanızı ve kendinizi şans oyunlarından uzak tutmanızı öneririz.

 • Çeşitli nedenler dolayısıyla (ailevi, kişisel, çevresel) sorunlarınızı unutmak veya kurtulmak için oyun oynuyor musunuz?
 • Heyecan hissetmek ve bu heyecanı tatmin etmek için her seferinde daha da artan tutarlarda oyun oynuyor musunuz?
 • Vaktinizin büyük bir kısmını oyun oynama için harcıyor musunuz?
 • Oyun oynamaya ara vermek veya bırakmak istediğinizde huzursuzluk yaşıyor musunuz?
 • Kaybettiğinizde, kaybedilenleri geri kazanmak için oyun oynamaya devam ediyor musunuz?
 • Oynadığınız oyun tutarları ve harcanılan zaman konusunda aile bireylerine ve/veya çevrenizdekilere yalan söylüyor musunuz?
 • Oyun oynamaya para sağlamak için sahtekarlık, dolandırıcılık, hırsızlık gibi yasadışı eylemlerde bulunuyor veya bulunmayı düşünüyor musunuz?
 • Oyun oynamak uğruna bir ilişkinizi, işinizi, eğitiminizi veya mesleğinizle ilgili bir durumu tehlikeye attınız mı?
 • Oyun oynamak için ihtiyacınız olan paranın tanıdıklarınız tarafından karşılanacağını düşünüyor musunuz?

Tavsiyeler

Sorumlu oyun keyfi için aşağıdaki davranış kurallarını uygulamanızı tavsiye ederiz.

 • Oyun oynamak hem eğlenceli hem de kazançlı olabilir fakat her seferinde kazançlı olamayabilirsiniz. Oyun oynamaktaki öncelikli amacınız para kazanmak değil eğlenmek olmalıdır.
 • Oyun oynarken dinç ve konsantre olun, moralsiz ve depresif olduğunuz anlarda oyun oynamayın.
 • Alkol veya ilaç kullandıysanız oyun oynamayın.
 • Kendinize oyun için bir limit belirleyin ve buna bağlı kalın.
 • Kaybederseniz üzülmeyeceğiniz ve bütçenizin üzerine çıkmayacak, bir başkasından borç almanıza sebep olmayacak tutarlarda oyun oynayın.
 • Sorumluluklarınız için ayırdığınız tutarları oyunlara yatırmayın.
 • Oyun oynayabilmek adına sosyal çevrenizi ihmal etmeyin. Bu konuya ilişkin çevrenizin uyarıları varsa bunlara dikkat edin.
 • Sanal Oyun, bir şans ve tahmin oyunudur. Garantili formülleri olduğunu iddia edenlere, tuttuğunuz/rakip takımın sonuçlarına veya sizi yanlış yönlendirebilecek bilgilere göre oynamayınız.

Çok fazla oyun oynadığınızı ve ara vermek istediğinizi düşünürseniz tıklayarak! bizimle iletişime geçebilir üyeliğinizi kullanıma kapatabilir, oyun oynamaya ara verebilirsiniz.

Güvenlik Uyarıları

Nesine.com olarak güvenliğiniz için birkaç önemli noktayı ve oyun oynamadan önce dikkat etmenizi önereceğimiz bazı konuları size hatırlatmak istiyoruz.

 • Nesine.com adına veya nesine.com’dan sizi aradığını iddia eden kişilerin ikramiye kazancınız olduğunu belirtmesi ve bu kazancın hesabınıza aktarılması için sizden ödeme talep etmesi söz konusu değildir. Bu tarz isteklere itibar etmeyin.
 • Nesine.com adına sizi arayan kişiler sizden üye ve şifre bilgilerinizi paylaşmanızı istemez.
 • Nesine.com sayfasına www.nesine.com üzerinden ulaştığınıza emin olun. Nesine.com’un tek adresi www.nesine.com olup farklı/benzer ad ve uzantılara sahip sitelerin nesine.com ile ilgisi yoktur.
 • Nesine.com sitesinin içerisinde yer alan “kupondaş” Nesine.com'un yorum ve kupon paylaşım platformudur. Burada paylaşılan her bir kupon nesine.com üyeleri tarafından oynanmış kuponlardır. Kupondaş ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın. Bunun dışında Nesine.com’un veya herhangi bir oyuncunun sosyal medya hesapları vb. platformlar üzerinden kupon yapması, satması veya sizi ortak olmaya çağırması söz konusu değildir. Bu gibi durumlar genel olarak dolandırıcılık amaçlı davranışlardır, itibar etmeyin.
 • Sosyal medyada karşınıza çıkan bildirimlerin, reklamların Nesine.com resmi hesaplarından paylaşıldığından emin olun - Instagram, Linkedin, Facebook, Twitter bağlantılarımız görselleri vs
 • Para yatırma işlemlerinizi anlaşmalı bankalarımızın şans oyunları menülerini kullanarak yaptığınızdan veya EFT işlemi ile para transferi yaparken alıcı hesap bilgilerini kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Para yatırma işlemi yapmadan önce https://www.nesine.com/yardim/Para-Islemleri/122/Para-Yatirma sayfalarımızdan yardım alabileceğinizi unutmayın. İlgili sayfada yer almayan bir banka hesabına herhangi bir aktarımda bulunmayın.

Herhangi bir şüpheli durumla karşılaşmanız durumunda 0850 558 0 558 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayabilir veya destek@nesine.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.