BİLGİLENDİRME

MİLLİ PİYANGO BİLET SATIŞI İLE ŞANS OYUNLARI NEDEN OYNATILAMIYOR?

Türkiye Varlık Fonu A.Ş. (TVF) tarafından Milli Piyango oyunlarının özelleştirilmesi kapsamında yapılan sözleşmeler gereği, Milli Piyango İdaresi tarafından yürütülen tüm şans oyunları hizmetleri, devir işlemleri sebebiyle sonlandırılmıştır. Milli Piyango bilet satışı ile İnternet üzerinden Sanal Bayilerin teknik alt yapıları aracılığı ile oynatılan şans oyunları, Nesine.com’da oynatılamamaktadır.

 

Milli Piyango İdaresi tarafından yürütülen işler 1.08.2020 tarihinden itibaren devredilmiştir.


HANGİ OYUNLAR HANGİ TARİHLERDE KAPATILDI?

Milli Piyango oyunlarının özelleştirilmesi kapsamında aşağıda belirtilen tarih ve günlerde kapanışı gerçekleşen şans oyunları hizmetleri şu şekildedir:


29 Temmuz 2020 Çarşamba günü Nesine.com’da KAPANIŞI gerçekleşen şans oyunları hizmetleri:

-          Süper Şans Topu

-          Süper Sayısal Loto

-          Milli Piyango


30 Temmuz 2020 Perşembe günü Nesine.com’da KAPANIŞI gerçekleşen şans oyunları hizmetleri:

-          Para Loto


31 Temmuz 2020 Cuma günü Nesine.com’da KAPANIŞI gerçekleşen şans oyunları hizmetleri:

-          Süper On Numara

-          Süper Piyango

 

BİLETLERE & KUPONLARA HANGİ PLATFORMLARDAN ULAŞILABİLECEK?

Satın almış olduğunuz geçmiş biletlerinize ve/veya oynadığınız geçmiş kuponlarınıza mobil uyumlu web sitemizden (www.nesine.com) erişebilirsiniz.

Hesabım > Kuponlarım altında yer alan Milli Piyango, Süper Piyango ve Süper Sayısal Oyunlar sekmeleri altından geçmiş bilet ve kuponlarınızı bulabilir ve dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.


DEVREDEN BÜYÜK İKRAMİYELER İLE ALT SAYI KÜMELERİNDE KALAN İKRAMİYELERİN DURUMU NE OLACAK?

Türkiye Varlık Fonu A.Ş. (TVF) tarafından Milli Piyango oyunlarının özelleştirilmesi kapsamında, Süper Sayısal Oyunlarda son çekilişlerde devreden büyük ikramiye ile kalan toplam ikramiyeler, alt sayı kümelerinde dağıtılmayacaktır.

MİLLİ PİYANGO İKRAMİYE ÖDEMESİ

Milli Piyango İdaresi'nin belirlediği prosedürlere göre; en yüksek 3 ikramiye (5.000 TL'nin üstünde kalan ikramiye tutarları için bu ifade kullanılır) isabet eden biletler dışında kalan ikramiyeler, en geç 2 iş günü içerisinde Nesine.com tarafından, Nesine.com hesabınıza aktarılmaktadır. Yılbaşı ve yıl içerisinde düzenlenen bazı özel çekilişlerde 5.000 TL'nin üstünde belirlenen ikramiye skalası, daha fazla olabilmektedir.

>>> 5.000 TL (bu bedel dahildir) altındaki ikramiyeler için; ödemeler, hesaplara otomatik olarak aktarılır.

>>> 5.001 TL ve üzerindeki ikramiyeler için; ödemeler, üyelerden gelecek noter tasdikli evrak ile (nüfus cüzdan/kimlik belgesinin ibrazı), Nesine.com'a bizzat başvuru yapılarak biletler elden teslim alınır. Ardından Milli Piyango Genel Müdürlüğü'ne bilet ibrazının ardından, ikramiye, bilet sahibine idare tarafından ödenir. 

  • 499.000 TL ve altındaki biletler için ödeme, Milli Piyango İdaresi'nin Galatasaray ( İstanbul ) Şubesi'nden yapılmaktadır.
  • 500.000 TL ve üstündeki biletler için ödeme, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden ( Ankara ) yapılmaktadır.

 

Kazançlı bilete ait ikramiye ödemesi, çekiliş tarihini takip eden 1 yıl içerisinde yapılmaktadır. 1 yıllık zaman aşımına uğrayan biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz.