NASIL PARA ÇEKEBİLİRİM?

Nesine'de kazandığınız para, ANINDA banka hesabınızda...

Nesine, kazancınızı anında para çekme hizmeti olan bankalar aracılığı ile 7/24 anında banka hesabınıza gönderir.


• Nesine hesabınızdaki parayı çekebilmeniz için, Nesine “Hesabım” > ”Para İşlemlerim” > + YENİ HESAP EKLE bölümünde yer alan banka hesap bilgileri alanını (IBAN ve hesap adı bilgilerinizi) eksiksiz doldurmuş olmalısınız.

• Nesine sitesine üyelik bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra “Nesine “Hesabım” > ”Para İşlemlerim” > PARA ÇEKME bölümüne ulaşarak, çekmek istediğiniz miktarı girerek para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

• Nesine hesabınızdan para çekme talebinde bulunabilmeniz için çekmek istediğiniz tutarın en az 10 TL olması gerekmektedir. Ancak aşağıda belirtilen saatler için para çekebileceğiniz minimum tutar, bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir:

• Herhangi bir üst limit olmaksızın; anında ödeme hizmetinin yer almadığı anlaşmalı bankalar ile anlaşma dışı bankalardan yapacağınız para çekme talepleri, EFT saatleri içerisinde (mesai saatleri) banka hesabınıza aktarılmaktadır.

• Para çekme talebinizin gerçekleşeceği günün, resmi/dini bayram günleri ile yılbaşı günü olan genel tatil günlerine rastlaması durumunda işleminiz, bu günleri takip eden ilk iş günü gerçekleşecektir.

• İkramiye elde ederek para çekme talebinde bulunan üyelerin talepleri, ikramiye kazanmaksızın para yatırma ve çekme işlemi yapan üyelerin taleplerine kıyasla önceliklidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar:

• Sadece kendinize ait olan vadesiz bir banka hesabına para çekme talebinde bulunabilirsiniz!

• Kendi adınıza kayıtlı IBAN bilgilerinizi doğru olarak tanımlamalısınız. Lütfen IBAN bilginizi arada boşluk bırakmadan, 26 karakter olacak şekilde ve büyük harf kullanarak giriniz. HESAP EKLE bölümünde IBAN yazım formatlarını bulabilirsiniz.

• Para çekme talebinde bulunmadan önce lütfen Nesine bakiyenizi kontrol ediniz.

• Nesine bakiyenizi aşan tutarlarda ödeme yapılamamaktadır.

• İlk para çekme talebiniz onaylanmadan ikinci bir para çekme talebiniz kabul edilemez.

• Kredi kartınıza para gönderimi yapılamamaktadır. Banka hesap kartı ve banka müşteri numaraları tanımlandığında da para gönderimi yapılamamaktadır.

• Sadece TL olarak ödeme yapılabilmektedir.

Anında Para Çekme Hizmeti Nesine'de kazanmış olduğunuz ikramiyenizi, Nesine sitesi Para Çekme sayfası üzerinde başlatacağınız para çekme talebiniz ile adınıza açılmış vadesiz mevduat Türk Lirası hesaplarınıza 7/24 hızla ve kolayca çekmenize olanak sağlayan hizmettir.

Nesine’deki kazancınızı, anlaşmalı bankalardan(Akbank - Denizbank - Garanti BBVA - QNB Finansbank - Halkbank - İş Bankası - Vakıfbank - Yapı Kredi - Ziraat - TEB - Şekerbank - Fibabanka) herhangi birinde bulunan vadesiz TL mevduat hesabınıza, 7/24 aktarabilirsiniz.

IBAN numaranızı Nesine hesabınıza eklemek için yapmanız gereken adımlar şöyledir:

1- Hesabım > Para İşlemlerim adımıyla para işlemleri sayfası açılır,

2- Girişi yapılan sayfada;

-- İster sol menüden Banka Hesaplarım > Yeni Hesap Ekle

-- İster "Para Çekme" > "Hesap Adı" > " + Yeni Hesap Ekle " bölümleri aracılığıyla açılan hesap düzenle pencerelerinden yeni IBAN ekleyebilirsiniz.

 

ÖNEMLİDİR:

Vadesiz mevduat hesabınızı tanımlayan 26 haneli IBAN numaranızı "IBAN" alanına eklemelisiniz. Dilerseniz bu hesaba bir isim belirleyerek kolay hatırlamanıza yardımcı olabilirsiniz. 

Eklediğiniz IBAN numarasına ait banka hesabınızın, kayıtlı banka hesaplarınızın arasında "Varsayılan Hesabım" olarak tanımlı olması gerekmektedir. Varsayılan hesap olarak belirleyerek "KAYDET" butonu ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

  • Sadece kendinize ait bir banka hesabından para çekebileceğiniz için eklediğiniz banka hesap numaranız size ait olmalıdır.
  • En fazla bir banka hesabını varsayılan hesap olarak belirleyebilirsiniz. 
  • Birden fazla hesap numarası da tanımlayabilirsiniz.
  • Varsayılan hesabı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
  • İlk tanımladığınız hesap sistem tarafından otomatik olarak “Varsayılan Hesabınız” belirlenecektir.
  • Birden fazla tanımlı banka hesap bilginiz olması durumunda bir tanesinin mutlaka varsayılan hesap olması gerekmektedir. 
  • Varsayılan hesabınızı sildiğiniz koşulda EN SON EKLENEN hesap bilginiz “Varsayılan Hesap” olarak otomatik atanacaktır.
  • Mobil uygulama üzerinden de IBAN numaranızı (banka hesap bilgilerinizi) tanımlayabilir ya da varsayılan hesabınızda değişiklik yapabilirsiniz.

Üye numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra;

1) Hesap bilgilerinizi “Hesabım” > ”Para İşlemlerim” >  BANKA HESAPLARIM bölümünden ilgili hesap bilginizin yanında yer alan Düzenle (Kalem) ikonu aracılığıyla güncelleyebilirsiniz. Dilerseniz de "Sil" ikonu aracılığıyla, kullanmak istemediğiniz hesap bilgilerinizi silebilirsiniz.

2) "Para Çek" > "Banka / IBAN Seçimi" > "Düzenle" bölümü aracılığıyla açılan hesap düzenle penceresinden de düzenleyebilirsiniz.

 

Para çekme talebiniz iptal edilerek tutar Nesine hesabınıza geri aktarılmış olabilir. “Hesabım” > ”Para İşlemlerim” > PARA TALEPLERİM menüsünden para çekme talebinizin neden iptal edildiğini öğrenebilirsiniz.

Mesai saatleri sona erdiği için para çekme talebiniz gerçekleşmemiş olabilir. İlk iş gününde talebiniz gerçekleşmek üzere beklemektedir.

Farklı bir konu olması durumunda, üye numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Hesabım” > “Mesajlarım” > YENİ MESAJ bölümünden Müşteri Hizmetlerimize mesaj gönderebilir veya 0850 558 0 558 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Para çekme talepleri sadece üyenin kendi adına kayıtlı banka hesap numarası tanımlandığında gerçekleşir. Hesaplarda isim uyuşmazlığı olması durumunda para çekme talebi iptal edilmektedir.

Herhangi bir komisyon alınmamaktadır. 

Kayıtlı banka hesaplarınız içinde bulunmayan ancak üyeliğinize yönelik ilk kez para yatırma işlemi gerçekleştirdiğiniz bir banka hesabı olması durumunda, bu bankaya ait IBAN numaranız "Banka Hesaplarım" > "Kaydetmediğim Banka Hesaplarım" başlığı altında gösterilir.

"Ekle" aracılığı ile bu banka IBAN numarasını da kolayca kayıtlı banka hesaplarınız içine kaydedebilir ya da "Kaldır" aracılığı ile bu alandan silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Kaldırdığınız IBAN  numaraları için, 15 gün içinde aynı hesaptan tekrar para yatırılması durumunda, bu alanda gösterilmemektedir. Ancak 15 gün sonrasında aynı hesaptan tekrar para yatırılması halinde yine aynı başlık altında gösterilir.

ANINDA PARA ÇEKME KANALI - NESİNE

Nesine’deki kazancınızı, anlaşmalı bankalardan(Akbank - Denizbank - Garanti BBVA - QNB Finansbank - Halkbank - İş Bankası - Vakıfbank - Yapı Kredi - Ziraat - TEB - Şekerbank - Fibabanka) herhangi birinde bulunan vadesiz TL mevduat hesabınıza, 7/24 aktarabilirsiniz.


ANINDA PARA ÇEKME HİZMETİNİ KULLANABİLECEĞİNİZ ANLAŞMALI BANKALAR


BANKALARNesine
İŞ BANKASI
GARANTİ
AKBANK
DENİZBANK
ZİRAAT BANKASI
QNB FİNANSBANK
VAKIFBANK
YAPI KREDİ
HALKBANK
TEB
ŞEKERBANK
FİBABANKA

Bu hizmetten yararlanabilmeniz için anlaşmalı bankalardan  Akbank - Denizbank - Garanti BBVA - Finansbank - Halkbank - İş Bankası - Vakıfbank - Yapı Kredi - Ziraat - TEB - Şekerbank - Fibabanka) herhangi birindeki vadesiz TL mevduat hesabınıza ait IBAN bilgilerinizin Nesine’de Banka Hesaplarım bölümünde kayıtlı olması gerekmektedir. Kazancınızı anında hesabınıza geçirmek için tek yapmanız gereken; çekmek istediğiniz tutarı girmek ve “Tamam” butonuna basarak işleminizi onaylamak. 


Anında para çekme hizmetleri ile Nesine’de kazandığınız ikramiyenizi anında çekersiniz.

Bu işlem tamamen ücretsizdir.

Nesine hesabınızdan para çekme talebinde bulunabilmeniz için çekmek istediğiniz tutarın en az 10 TL olması gerekmektedir.

Ancak aşağıda belirtilen saatler için para çekebileceğiniz minimum tutar, bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir:

Nesine’de kazancınızı dilediğiniz zaman çekebilirsiniz. İkramiye kazancınızı belli bir zaman aralığında çekmenizi gerektiren herhangi bir kısıtlama uygulanmamaktadır. Nesine’de kazandığınız ikramiyelerin üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin, anında para çekme hizmetleriyle dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.